Minecraft 2

Minecraft 2 Geliyormu ? Herkesin aklında bulunan bu soruyu bu blog yazımız ile sizlere cevapladık.

Minecraft 2 Geliyormu ? Herkesin aklında bulunan bu soruyu bu blog yazımız ile sizlere cevapladık.

Minecraft 2 nedir? Minecraft 2'nin ne olduğunu bilmiyoruz, fakat bildiklerimizle başlayalım: Minecraft sadece bir oyun değil, 100 milyondan fazla sadık oyuncuya sahip bir kurum. Minecraft, dünyayı görmeleri ve kendilerini bloklarla ifade edebilmeleri için yeni bir yoldur. Bu yüzden, elbette Minecraft 2'yi bekliyoruz.

Minecraft, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanızı sağlayan 2 ve 3 boyutlu oynanabilen bir oyundur. Programın ilk sürümleri Markus "Notch" Persson tarafından yazılmıştır ve Notch'un kurduğu Mojang şirketi çatısı altında geliştirilmektedir. Minecraft, 16 Mayıs 2009'da halka açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmış ve TIGSource forumlarında yayınlanmıştır ve oyun popülerliğini, dikkate değer ölçüde bu forumdan kazanmıştır.

Oyunda gördüğümüz her şeyi kırabiliyor ve toplayabiliyoruz ve topladığımız materyalleri istediğimiz yere yerleştirebiliyoruz. İşte bu özellik Minecraft’ın temelini oluşturuyor. Minecraft yapımcıları oyunu iki moda ayırarak çok iyi etmişler. Birinci modda hayatta kalmak için uğraşacak, ikinci modda ise kreatif becerilerinizi ortaya çıkarma şansı yakalayacaksınız.Minecraft birinci tekil şahıs kamera açısıyla oynanan bir oyun. Half-Life serisi, Counter Strike serisi ya da Crysis gibi oyun serilerinden bu kamera açısı size tanıdık gelecektir. Elbettte bu oyunlarla benzerliği sadece kamera açısı. Oyun her şeyden önce bir açık dünya oyunu. Yani özgürüz, tabi yapabilirsek, dünyadaki her yere gidebiliyoruz.

                                               

İlk oyunun başarısı göz önüne alındığında, Minecraft 2'nin gerçekleşmesi için iyi bir şans var. Minecraft 2'nin yalnızca orijinal oyunun harika haritalar, sunucular ve görünüm koleksiyonunu nasıl geliştirdiğini hayal edebiliriz. Mojang, stüdyoda küçük bir ekip tarafından yapılan Minecraft RPG-lite adlı bir Minecraft: Dungeons'ı piyasaya sürdüklerini açıkladı.

 Minecraft 2. Sorun Mojang'ın Minecraft 2.0 üzerinde iki yıldır çalıştığını ve “bloklu simülasyon oyunlarını getirdiğini” duyurmasıydı. sonraki seviye ”- 1 Nisan 2013 tarihinde. Aranızdaki daha az şakacı olan Minecraft 2.0, özellikle de 1 Nisan'ın şakası oldu. Minecraft 2.0 değişmezliğinde listelenen "yeni" özellikler arasında yeni bir "Süper Düşman" zorluğu ve "Ultra Gerçekçi" grafik ayarı vardı. Minecraft'ta zaten var olan lapis lazuli bloklarını bile içeriyordu. Bunun bir şaka olduğunu öğrendiğimizde büyük hayal kırıklığı yaşamıştık.

Minecraft a adını veren olgudan bahsedecek olursak Mine, Türkçe’de maden, Craft ise işlemek anlamına geliyor. İşte oyunun en çarpıcı noktası bu. Oyunda çeşitli malzemeleri bir araya getirerek onlardan yepyeni bir malzeme çıkarabiliyorsunuz. Yani maddeleri işleyebiliyorsunuz. Örneğin ağacı keserek elde ettiğiniz odunlardan belli bir ölçüde kullanarak masa sandalye yapabilirsiniz. İşte bu Crafting sistemi oyunun en büyük özelliği ve oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Crafting ile kılıçlar, duvarlar, büyülü sistemler, kapılar, sandıklar, ocaklar, resimler ve daha birçok şey yapabilirsiniz.

Oyun ilk sürümden beri güncellenmeye devam etmektedir. Oyun ile birlikte Mojang, daha sonra 2,5 milyar $'a Microsoft'a satılmıştır. Minecraft'ın 3 platformu vardır. Minecraft oyunları: Pocket Edition (mobil sürümü), Computer Edition (bilgisayar sürümü) ve Console Edition (konsol,xbox sürümü). Son olarak oyunun 1.14.2 sürümü çıkmıştır ve bir çok oyuncuyu etkiliyebilmiştir. Bu sebeple oyunun yeni sürümleri  sürekli çıktığı için Minecraft yapımcıları Minecraft 2 yi  piyasaya çıkarmayı düşünmüyor. Minecraft 2 isimli bir çok sahte oyun olsada oyuncular bu sahte oyunları oynamayı sevdigini söylüyor. Bunca isteğe rağmen Minecraft 2 'nin çıkmayacağı kararlaştırılmıştır. 

Bu blog yazımızda sizlere Minecraft ve Minecraft 2 çıkacakmı konusuna değindik. Umarız ki blog yazımız faydalı olmuştur. Minecraft 2 eğer olurda piyasaya sunulursa mutlaka sunulmadan önce sitemizde sizlere haber verilcektir. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Aşağıda yorum formundan görüş ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız'a göz atmak için tıklayınız.

Site Hakkında

Minecraft'a gönül vermiş bir ekip tarafından sevgiyle işletilmektedir.

Yasal Uyarı

McDepo.com Mojang AB ile partner veya satıcı olarak ilişkisi yoktur. Minecraft oyunu tescilli ürünleridir.

© Copyright 2021 McDepo - Tüm hakları saklıdır.