Minecraft Crash Sorunu

Bu Blog Yazımızda Minecraft Crash Report hatasının çözümünü göstereceğiz. İyi okumalar dileriz.

Bu aralar bir çok Minecraft kullanıcısı Minecraft Crash Report hatası nı aldığını söylüyor ve bu tür durumlardan sizleri kurtarmak için harika bir blog yazımız var artık Minecraft Crash Hatası nı almayacaksınız. O zaman başlayalım.

Minecraft Crash Sorunu

Bu blog yazımızda Minecraft Crash Report hatasının çözümünü göstereceğiz. İlk olarak Masaüstünde bulunan Bilgisayarım klasörünün üzerine sağ tıklayarak Özellikler seçeneğine tıklıyoruz. Daha sonra Aygıt Yöneticisi menüsü içerisinde Görüntü Bağdaştırıcılarından Ekran Kartı yer alacak. Örneğin ‘ati radeon hd 4600 series Özellikleri’ yer alıyorsa üzerine tıklayıp ‘Sürücü’ sekmesine gelmektir. Bu sayfadan ‘Sürücü Güncelleştir’ yapmanız gerekmekte.

Genel sürücü yazılımını otomatik olarak ara seçeneğine tıklarsanız ekran kartı sürücüsü güncellenmiş olacaktır. Bu sayede minecraft crash report hatası çözümünü sizlere göstermiş olduk. Bu adımları tek tek uygularsanız Minecraft oyununun 0 çalıştırmış olacaksınız.

GÜNCELLEME

Değerli arkadaşlar bugüne kadar karşılaşılan Minecraft Crash Report hatalarının nedenleri şu şekildedir:

 Ekran kartı driver/sürücünün güncel olmaması

 Java uygulamasının güncel olmaması

 Cache/Önbellek sorunudur.

1.Nedenin çözümünü yukarıda paylaşmıştık,

2. Java güncelleme işlemi zaten kolay, kendi sitesinden indirin ve güncelleyin.

3.Problemin çözümü ise aşağıdakidir, bu üç çözümden birisi işinize yarayacaktır.

  • Başlat -> Çalıştır ‘a (kısayolu: Win + R tuşlarını kullanabilirsiniz) %appdata% yazın Roaming klasörü açılacak Minecraft ‘ı komple silin (shift+delete) masaüstündeki kısayolu da silin
  • Daha sonra Minecraft ‘ı tekrar yükleyin ve çalıştırın.

Bu şekilde Minecraft Crash Sorunu nu çözmüş olacaksınız. Artık istediğiniz gibi Minecraft oynayabilceksiniz. İyi oyunlar dileriz..

Minecraft Formattan Sonra Açılmıyor?

Merhabalar,sıklaşan durumlardan birini sizlerle paylaşmak istiyoruz.Çoğu arkadaşımız formattan sonra bu hatayla karşılaşıyor.Bu hataya bir çok şey neden olabilir.Bu yüzden formattan sonra neyin silinip silinmediğini gözetmemiz mümkün değil o yüzden formattan sonra çalıştıramayan arkadaşlarımıza birkaç önerimiz var.

İlk olarak kendi bilgisayarınızın orjinal driverlarını edinin program kullarak tamamını edinemiyebilirsiniz.İnternetten bilgisayar modelinizi yazın bilgisayarınızın resmi destek sitesindeki driverları indirip kurun hem sizin içinde daha sağlıklı olacaktır.

Directx11’i kesinlikle yükleyin.Büyük ihtimalle eksiktir.

İndirdiğiniz minecraft sürümü en son çıkan sürümler olmasına özen gösterin.Direk modlu olan kurulumları yapmayın saf olan minecraftı indirin.Üstüne kurun.

Eğer formattan sonra sürüm yükselttiyseniz uyumluluk problemi yaşıyor olabilirsiniz.Sağ tıklayıp özellikler diyip uyumluluk kısmından eski sisteminiz hangisiyse onu seçip oyunu tekrardan yönetici olarak çalıştırın.

Minecraft Visual sürümlerinin de güncel olduğundan emin olun. Minecraft'ın formattan sonra açılmamasının sebebi kesinlikle bu yüzden dolayı çalışmamaktadır.

Bu blog yazısını güncel tutacağız başka sorunlarınız var ise aşağıdaki yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz. Takipte kalmayı unutmayın.

İyi Oyunlar

 

    

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Aşağıda yorum formundan görüş ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız'a göz atmak için tıklayınız.

Site Hakkında

Minecraft'a gönül vermiş bir ekip tarafından sevgiyle işletilmektedir.

Yasal Uyarı

McDepo.com Mojang AB ile partner veya satıcı olarak ilişkisi yoktur. Minecraft oyunu tescilli ürünleridir.

© Copyright 2021 McDepo - Tüm hakları saklıdır.