Minecraft FPS Arttırma

Bu rehberimiz Minecraft sürümlerinde FPS'inizi nasıl arttıracağınıza dair bilgiler içermektedir. Yapılan işlemler adım adım verilmiştir. Hadi incelemeye başlıyalım.

Bu rehberimiz Minecraft sürümlerinde FPS'inizi nasıl arttıracağınıza dair bilgiler içermektedir. Yapılan işlemleri adım adım anlatmaya çalışacağız. Hadi incelemeye başlıyalım.

Bu blogda FPS arttırma ile alakalı önemli yazılar bulunmaktadır. herkes bunu kullanarak FPS'ini yükseltebilir. 100-150 FPS'in üstündeyseniz boşuna kullanıp oyun performansı için oyun kalitesini düşürmeyin.

Bir çoğunuzun zaten kullandığı OptiFine modu hakkında bilgi vermek gerekirse şu şekilde özetleyebiliriz: OptiFine Minecraft üzerinde bazı optimizasyonlar yaparak oyun performansını arttıran bir minecraft moddudur. Minecraft'ın HD dokular ve birçok yapılandırma seçeneği için tam destekle daha hızlı çalışmasına ve daha iyi görünmesine izin verir.

OptiFine'ı http://optifine.net/downloads adresinden indirip yükleyebilirsiniz. Kurulumu çok basit olmakla beraber internette tonlarca rehberi de vardır. Bilgisayarı genel olarak kullanan herkes hiç bir rehber okumadan OptiFine kurabilir. Ancak bu tarz şeylerle hiç ilgili değilseniz alt kısımdaki Optifine nasıl kurulur bölümünü dikkatlice okuyunuz.

Optifine Kurulumu

1.Modu indirin,
2.İndirdiğiniz .zip dosyasını Minecraft’ın yüklü olduğu dizindeki “mods” klasörüne kopyalayın (C:/Users/KULLANICI/AppData/Roaming/.minecraft/mods),
3.Minecraft genellikle ”%AppData%/Roaming/.minecraft/mods” dizininde yüklüdür,
4.Minecraft’ı başlatın. İyi Oyunlar Dileriz...

Optifine Siyah Ekran Sorunu

OptiFine'i kurarken olası bir "Siyah Ekran" sorununu önlemek için şu adımları izleyin:

1. Geçici olarak Varsayılan Doku Paketine geri dönün.

2. MCPatcher'dan HD Dokular, HD Yazı Tipleri ve Daha İyi Çim modlarını kaldırın. Bu işlevler OptiFine'de bulunur.

3. Grafiği "Basit" olarak ayarlayın

4. OptiFine'ı yükleyin ve her şeyin çalıştığından emin olmak için Varsayılan Doku Paketi ile test edin.

5. Önceki doku paketinizi ve grafik ayarlarınızı seçin.

6. Minecraft'ı çalıştırın ve keyfini çıkarın

Optifine kurdunuz ve Minecraft'ı açtınız. Şu an da FPS arttırmak için gerekenler var. Hemen "Ayarlar" butonuna basın, ardından "Video Ayarları" butonuna basarak önemli olan kısma gelin. Ayarları isterseniz tek tek okuyabilirsiniz. İstersenizde de aşağıya eklediğimiz resimleri direkt olarak geçirebilirsiniz. Tavsiyemiz verdiğimiz ayarları direkt olarak geçirin çünkü ayarlar maksimum FPS için McDepo tarafından ayarlandı.

Minecraft Ayarları

Ana Video Ayarları-Değiştirmemeye Çalışın

 

Detay Ayarları-Mümkün Olduğunca Değiştirmeyin.

 

Animasyon Ayaları : All OFF'a Basın ve Hiç Bir Şeyi Değiştirmeyin.

 

Kalite Ayarları-Mümkün Olduğunca Az Değiştirin.

 

Performans Ayaları-Değiştirmenizi Kesinlikle Tavsiye Etmiyoruz.

 

Diğer Ayarlar-

 

Minecraft'a Verilen RAM Miktarını Düzenleyin

Minecraft'a verdiğiniz RAM miktarını düzenleyerek de oyun performansını arttırabilirsiniz. Ancak bu durum bilgisayardan bilgisayara değişiyor. Oyuna çok fazla RAM vermek bazı bilgisayarlarda işe yarasa da bazı bilgisayarlarda işi daha kötü bir hale sokuyor. Hatta bazı bilgisayarlarda RAM'i azaltmak fazlasıyla işe yaramakta! İşte RAM'i nasıl düzenleyeceğiniz ile ilgili resimler:

Minecraft'ı açın ve ''Edit Profile'' yazan kısma tıklayın.

 

Karşınıza Profile Editor adında bir sayfa çıkacak. Solunda bulunan tiki işaretleyin. İşaretlediğim "-Xmx1G" kısmını kendinize göre değiştirin. Ben bu bölümü "-Xmx512M" olarak değiştirdim ve FPS'im bir miktar arttı. Ancak bu sizde işe yaramazsa "-Xmx2G" olarak değiştirmeyi deneyin. "1G" kısmı 1 Gigabyte anlamına geliyor. RAM'iniz 4GB altıysa bunu "512M" olarak değiştirmek muhtelemen işe yarayacaktır. Ardından "Save Profile" butonuna basın.

  

Tebrikler! Ayarlarınızı başarıyla yaptınız. Artık bilgisayarınız ile alabileceğiniz maksimum seviyede Minecraft performansı alıyorsunuz! Ayrıca daha fazla performans için bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları silin, virüs taraması yapın, ayrıca kullandığınız texture pack FPS'inizi büyük oranda etkileyebilir. Default packleri kullanmaya özen gösterin. Süslü paketler FPS'i yüksek oranda düşürecektir. 16x16 boyutları üstünde texture pack kullanmayın. Mümkün olduğunca düşük boyutlarda texture pack kullanarak FPS'inizi yüksek oranda arttırabilirsiniz. İyi Oyunlar Dileriz...

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Aşağıda yorum formundan görüş ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız'a göz atmak için tıklayınız.

Site Hakkında

Minecraft'a gönül vermiş bir ekip tarafından sevgiyle işletilmektedir.

Yasal Uyarı

McDepo.com Mojang AB ile partner veya satıcı olarak ilişkisi yoktur. Minecraft oyunu tescilli ürünleridir.

© Copyright 2021 McDepo - Tüm hakları saklıdır.