Minecraft Yay Yapımı

İskeletlere, Cadılara ve Creeperlara karşı en etkili silahın yapımını öğrenmeye hazırmısınız?

Minecraft Yay Nedir Nasıl Kullanılır ?

Minecraft dünyasında Yay oyunda işimize sıkça yarayacak bir eşyadır. Yay oyunda uzak saldırı yapmanıza yarar. Oyunda uzaktaki canavarları yaratıkları öldürmeniz için Minecraft oyunun içerisinde en ideal silahlardan birisidir. Hatta Minecraft kullanıcıları yayı kullanmayı çok sevdikleri için mojang ekibi oyuncular için oyuncak yay ve ok tasarlamış ve bunun gibi bir çok oyuncağı satışa sunmuştur.

                                

 Minecraft oynarken Minecraft malzemelerinin başında gelen ok,yay,kılıç gibi üretimler size anlatılmıyor. Bunun amacı bilinmese de birçok oynayıcının yorumuna göre strateji bilincinizi geliştirmeye yönelik olduğu söylenmektedir. Zaten oyun gereği strateji isteyen bir oyun olmaktadır. Bu oyun eğlenmenin yanı sıra hayal gücünüzü geliştirir ve size strateji bilincini farkında olmadan öğretir. Minecraft yay nasıl yapılır? sorusunun cevabını merak edenler için bu blog sayfamızı hazırladık. 

Minecraft ta yay yapımı; iki yöntemle yapabilirsiniz. Birincisi iskelet öldürdüğünüz zaman elde etiğiniz okları kullanarak uzak menzilden iskelet öldürerek olmaktadır. Bu biraz zaman ve malzeme gerektiren bir durum olmaktadır. Bir diğer yol ise verdiğimiz adımları izleyerek bir ok oluşturmaktır.

Okları attıktan sonra tekrar topladığınız için tekrar tekrar ok yapmaya gerek duymuyorsunuz. Oyuna başladığını günden beri her eşyayı sıfırdan yapmak zorunda olduğunuz gibi yayı da malesef sıfırdan yapmanız gerekiyor.

Yay oyunda uzak saldırı yapmanıza yarar. Minecraftta avlanmak için ve tehlikelerden korunmak için önemli gereçlerden biride yaydır. Oku fırlatabilmeniz için yaya sahip olmalısınız.

İskeletlere, Cadılara ve Creeperlara karşı baya etkili bir silahtır. Uzaktan karşınızdaki canavarları öldürmeniz için ideal bir silahtır. Oklarını kullandıktan sonra etraftan toplayabilirsiniz. Böylece tekrar ok yapmaktan kurtulurmuş olursunuz. Minecraftta avlanmak için ve tehlikelerden korunmak için önemli gereçlerden biride yaydır.Oku fırlatabilmeniz için yaya sahip olmalısınız.

Minecraft Yay Nasıl Yapılır ?  

İlk  önce bir odun alıp "e" ye basıyoruz. Odunu kesip "e" ye tıklıyoruz skinimizin yanında 4 kare var orda istediniz yere odunu koyuyoruz. Bize 4 tahta veriyor onları 4 karenin hepsine 1 tane koyuyoruz. Hepsi dolduğunda başka bir karede size çalışma masası veriyor. Onu alıp yine 1-2 tane odun kesip onları tahta yapıyoruz. Tahtaları 2 ye üst üste gelecek şekilde koyup çubuk yapıyoruz.

Örümcek öldürüp tam 3 tane ip topluyoruz. Çalışma masasını yere koyup çalışma masasına sağ tıklıyoruz. Bize 9 kare verecek çubukların 1 tanesini ortadan en köşeye diyerlerini ortası boş kalacak şekilde koyuyoruz. İpleri üst üste koyuyoruz ve başka bir karede yay veriyor.

Kısaca yapımda kullandığımız malzemeler şunlar:

Kullanılan Malzemeler
- 3 adet ip (Örümcekleri öldürerek elde edebilirsiniz.)
- 3 adet sopa (İki adet tahta yan yana getirerek yapabilirsiniz.)

Yay Yapımı Örnek

 

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Aşağıda yorum formundan görüş ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız'a göz atmak için tıklayınız.

Site Hakkında

Minecraft'a gönül vermiş bir ekip tarafından sevgiyle işletilmektedir.

Yasal Uyarı

McDepo.com Mojang AB ile partner veya satıcı olarak ilişkisi yoktur. Minecraft oyunu tescilli ürünleridir.

© Copyright 2021 McDepo - Tüm hakları saklıdır.